معرفي سايت هاي اسلامي

      پايگاه اطلاع رساني شيعه سرچ

شبكه جهاني اينترنت به عنوان يك ابر بزرگراه ارتباطي ، اطلاعات بسيار گسترده و متنوعي را در اختيار كاربران خود در سراسر جهان قرار مي دهد. اين ابزار كه درهم شكننده حصارهاي پيشين است مي تواند در جهت ترويج و شناخت مذهب تشييع ما را ياري رساند. با توجه به فراواني پايگاههاي شيعي و تفاوت كمي و كيفي آنها در ارائه مطالب ، نياز مبرمي به پايگاههاي راهنما و موتورهاي جستجوي كارآمد مي باشد تا كاربر را در كمترين زمان به پايگاههاي مورد نياز و اطلاعات مطلوب هدايت نمايد.

با مراجعه به اين پايگاه ، به بانك كاملي از اطلاعات درباره مكتب تشيع كه توسط پايگاههاي شيعي بر اينترنت نشر داده شده است ، دسترسي پيدا مي كنيد. در حال حاضر پايگاه shiasearch  داراي پنج  زبان فارسي ، عربي ، انگليسي ، اردو و فرانسه مي باشد .

امكان جستجو در صفحه نخست و در لينكها و پايگاههاي مختلف معرفي شده در اين دايركتوري  وجود دارد .

در صفحة اول هر كدام از زبان ها چندين گونه تقسيم بندي وجود دارد كه به معرفي اجمالي آن مي پردازيم :

تقسيم اول : مطالب ارائه شده  بر اساس شيوة ارائه آن به چند دسته تقسيم مي شود : كتاب ،‌مقاله ، مجله ، نرم افزار ، صوت ، فيلم  و تصوير. در هر بخــش در زمينه هاي مختلف قرآن ، اديان ومذاهب ، تاريخ، ادبيات  فقه ، حقوق و ... به معرفي كتاب ، متن كامل ، مقاله و ... مي پردازد.

تقسيم دوم : در اين تقسيم مطالب موجود بر شبكه ها بر اساس موضوعات ، فهرست شده اند تا كاربر به راحتي بتواند موضوع مورد نظر خود را ملاحظه و مطالب ذيل آن را بررسي كند. اين تقسيم بندي ، جامع ترين و متنوع ترين تقسيمي است كه از مطالب شبكه هاي شيعي ارائه شده است ،چرا كه افزون بر در بر داشتن مطالب تقسيم اول ،متن هاي آزاد نيز در آن فهرست شده است.

تقسيم سوم : در اين تقسيم عناوين و موضوعاتي عمومي مانند شخصيت هاي مذهبي ، شبكه هاي شيعي،مؤسسات و مراكز ، امكانات و خدمات ، گفتگوها و مناظرات و ... فهرست شده اند.

تقســــيم چهارم : در اين بخش ، مطالب از جهت گروه هاي گوناگون سني و همچنين جنسيت ، تقسيم بندي شده است .

نكتة قابل توجه اين كه در همة اين تقسيم بندي ها دستيابي كاربر مهمترين عامل بوده است، براي همين ممكن است مطلبي در چند بخش گوناگون فهرست شده باشد.

در حقيقت shiasearch  فهرست كاملي از اطلاعات شبكه هاي شيعي در اختيار كاربر قرار مي دهد:

·       اگر مي خواهيد بدانيد چه كتابهايي بر روي شبكه هاي شيعي قابل دسترسي است .

·       اگر مي خواهيد مقاله هاي مرتبط با موضوع مشخصي را در شبكه هاي شيعي ببينيد.

·       اگر مي خواهيد با شخصيت هاي ديني و آثار آنها آشنا شويد و

·       اگر مي خواهيد نوحه ها و مديحه هاي مداحان اهل بيت (عليهم السلام ) را بشنويد.

·       اگر مي خواهيد تصويرهاي زيبايي از اماكن مقدس ، آثار هنري ، علماي شيعه و... ببينيد.

   http://www.shiasearch.com

/ 2 نظر / 14 بازدید
ياشار

سلام ابتدا ممنون از آمدنتان به وبلاگم. دوم اينکه الان وقت ندارم مطلبتان را بخوانم ولی حتما در يک فرصت مناسب خواهم خواند و با اين سايتی که معرفی کرده ايد آشنا خواهم شد و اميدوارم که بتوانم از آن در جايی استفاده کنم به هر حال ما ايرانی ها می گوييم : هر چيز که خار آيد روزی به کار آيد . در آخر بازهم تشکر و يک نکته جالب و اينکه من دانشجوی دانشگاه فرودسی مشهد هستم يعنی جايی که شما کار می کنيد . خدانگهدار.

سعيد نادری

با سلام از اينکه لينک خود را در لينک باکس کتابداری و اطلاع رسانی ثبت کرديد تشکر می کنم . لطفاْ کد لينک باکس را دريافت کرده و در وبلاگتان قرار دهيد